Whatsapp Nedir?

Whatsapp, kullanıcıların bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan whatsapp hesaplarına erişmelerini sağlayan bir özelliktir. Bu, telefonlarındaki mobil uygulamayı kullanmadan mesaj, resim ve video gönderebilecekleri anlamına gelir. Whatsapp toplu mesaj, kullanıcıların tek tek iletişime geçmelerine gerek kalmadan aynı anda birçok kişiye mesaj göndermesini sağlayan bir özelliktir. Whatsapp işletmesi, müşterileri veya ortakları ile iletişim kurmak için whatsapp kullanmak isteyen işletmeler için bir özelliktir.

Whatsapp nedir?

WhatsApp, İnternet üzerinden metin mesajları, resimler, videolar ve sesli mesajlar gönderip almanızı sağlayan bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır. Android, iOS, BlackBerry, Windows Phone 8 ve Nokia S40 için kullanılabilir.

WhatsApp, 2009 yılında iki eski Yahoo çalışanı – Brian Acton ve Jan Koum tarafından oluşturuldu.

Uygulama, Yahoo'nun sohbet hizmetleri için sağladığı hizmetten duydukları hayal kırıklığının bir sonucuydu. WhatsApp, Nisan 2017 itibariyle dünya çapında 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya hizmet verecek şekilde büyümüştür. WhatsApp'ın arkasındaki şirket, Şubat 2018 itibariyle tahmini 19 milyar dolar değerindeki dünyanın en değerli startuplarından biridir.

Whatsapp Web, kullanıcıların masaüstünden whatsapp üzerinden sohbet etmelerini sağlayan bir özelliktir.

WhatsApp, 2009 yılında Brian Acton ve Jan Koum tarafından oluşturulmuş bir mesajlaşma uygulamasıdır. Aylık yaklaşık 1,5 milyar aktif kullanıcıya sahiptir ve dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasıdır.

WhatsApp'ın kurumsal sürümü, şirketlerin müşteri hizmetleri ihtiyaçları için WhatsApp'ı kullanmalarına olanak tanır. Geleneksel müşteri hizmetleri kanallarından gelen pahalı arama ücretleri veya büyük masraflar hakkında endişelenmenize gerek kalmadan müşterilerinizle hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurmanın harika bir yoludur.

WhatsApp, SMS için ödeme yapmak zorunda kalmadan mesaj alışverişi yapmanızı sağlayan çapraz platform mobil mesajlaşma uygulamasıdır.

Whatsapp Web

WhatsApp Web, WhatsApp'ı bilgisayarınızda kullanmanıza izin veren uygulamanın yeni bir özelliğidir. Herhangi bir tarayıcıda çalışır ve bir uygulama yüklemesi gerektirmez.

Android cihazlar için piyasaya sürüldü, ancak yakında Windows Phone ve BlackBerry cihazları da dahil olmak üzere diğer platformlarda kullanıma sunulması bekleniyor.

En son güncelleme aynı zamanda telefonunuzun kişi listesinden WhatsApp mesajları gönderme ve toplu mesaj gönderme özelliğini de içeriyor.

WhatsApp Business

Whatsapp Business uygulaması, şirketlerin Whatsapp üzerinden hesap sahibi olmalarına ve iş görüşmelerini Whatsapp üzerinden bilgisayar veya dizüstü bilgisayarlarından yönetmelerine olanak tanır.

WhatsApp, dünyada 1,5 milyardan fazla insan tarafından kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp, Facebook için büyük bir başarı elde etti ve 19 milyar dolara satın alınması teknoloji tarihinin en büyük anlaşmalarından biriydi.

WhatsApp Web: WhatsApp Web, mobil uygulamanın telefonunuzda yüklü olmasına gerek kalmadan WhatsApp'ı bir web tarayıcısı üzerinden kullanmanızı sağlayan deneysel bir özelliktir.

Toplu Mesaj: Bu özellik ile tek bir dokunuşla tüm kişilerinize aynı anda birden fazla mesaj gönderebilirsiniz. Bu özellik, Android 2.18+ sürümünde ve iOS 3.18+ sürümünde mevcuttur.

Whatsapp Toplu Mesaj

WhatsApp, 1 milyardan fazla kullanıcısı olan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Mesaj, fotoğraf, video ve sesli mesaj göndermenizi sağlar. Ayrıca 256 kişiye kadar gruplar oluşturmanıza izin veren bir sohbet özelliğine sahiptir.

WhatsApp web: WhatsApp Web, hizmeti bilgisayarınızda kullanmanıza izin veren uygulamanın tarayıcı tabanlı bir sürümüdür. Tarayıcınızda whatsapp.com'a giderek ve hesabınıza bağlı telefon numarası ile giriş yaparak WhatsApp Web'i telefonunuzda kullanabilirsiniz.

WhatsApp, mesajları toplu olarak gönderebilir veya numaralarını yazıp virgülle ayırarak aynı anda birden fazla alıcıya yayınlayabilir, örneğin: "5551234567890", "5551234768910", "5551234768912."